Naše aktivity 2021/2022 - Obec Lúčka

Obec Lúčka
Oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Naše aktivity 2021/2022

Adresa MŠ

Materská škola
Lúčka 77
082 71 Lúčka, pošta Lipany
Pedagogický zbor

Riaditeľka
Mgr. Jana Gladišová

Učiteľka
Mgr. Marta Kožušková
Kontakt

Telefón
0910 959 627
Čo sme spolu zažili v školskom roku 2021/2022...
Sláviček
Dňa 27. 4. 2022 sa v mestskej galérii v Lipanoch uskutočnil už 21. ročník regionálnej prehliadky v speve ľudových piesní detí predškolského veku pod názvom Sláviček. Našu MŠ reprezentovala talentovaná speváčka Dorotka Michalcová, ktorá sa predstavila s ľudovou piesňou „Kolo vody, kolo baňurika.“ Dorotka pesničku úspešne odprezentovala a vyslúžila si obrovský potlesk. Prajeme jej ešte veľa úspešných vystúpení v speve krásnych tradičných ľudových piesní.

Kliknutím na fotku s Dorotkou sa otvorí fotogaléria.
Divadielko Gašparko
V spolupráci so ZŠ Lúčka sa v našej MŠ dňa 12. 4. 2022 uskutočnilo bábkové divadelné predstavenie pod názvom „Aladinova zázračná lampa“. Prešovské divadielko GAŠPARKO nám ponúklo rozprávku o chudobnom Aladinovi, ktorý sa zaľúbi do krásnej princeznej Budur. Ich šťastie im však stoj čo stoj chcel prekaziť falošný strýko Džafar. Aj v tejto rozprávke nakoniec zvíťazila láska nad chamtivosťou. Moderné prevedenie rozprávky sa deťom veľmi páčilo, o čom svedčil v závere divadelného predstavenia aj ich veľký potlesk.

Kliknutím na zázračnú lampu sa otvorí fotogaléria.
Marec - mesiac knihy
Aj tento školský rok sme sa celý mesiac marec venovali témam, v ktorých plnili knihy nezastupiteľnú úlohu. Deti sa pri činnostiach s knihami oboznamovali s rôznymi encyklopédiami, známymi a neznámymi rozprávkami. Učili sa v rozhovore o knihách používať výrazy ako autor, spisovateľ, vydavateľ, ilustrátor. Taktiež sa učili orientovať, kde sa začína a končí text rozprávky, kde sa nachádza číslo strán. Na základe ilustrácií v knihách rozprávali vlastné jednoduché príbehy alebo prerozprávali podľa ilustrácie známu rozprávku. Tému sme doplnili návštevou miestnej knižnice, kde mohli deti vidieť, ako sú v regáloch rozmiestnené knihy a zoznámiť sa s čitateľskými preukazmi a s prácou knihovníka. Pre deti bolo spestrením, keď sa mohli v námetových hrách „Na princezné a rytierov“ zahrať na rôzne princezné z rozprávok a chlapci zase na rytierov, ktorí bojujú s drakmi a ochraňujú kráľovstvo. Činnosti sme zamerali na výrobu záložiek do kníh, dramatizovali sme rozprávku O troch prasiatkach, skladali rozprávkové puzzle, programovali sme digitálnu hračku Bee-bot podľa určenej rozprávky, deti si vyrábali rozprávkové leporelá a takto sa nielen zabavili, ale aj veľa naučili.

Kliknutím na múdru sovu sa otvorí fotogaléria.
Karneval 2021/2022
V deň karnevalu sa naša trieda stala dňa 17. 2. 2022 zázračným a rozprávkovým miestom, v ktorom ožili motýliky, víly, princezné, smelí hrdinovia a iné čarovné bytosti. Deti prišli v nádherných maskách, zabávali sa, súťažili a v závere karnevalu bola každá maska odmenená peknými darčekmi. Tie si masky žrebovali a pri správnom určení farby a geometrického  útvaru si vybrali svoju odmenu ukrytú v čarovnej taške.
Žiaľ, nie všetky deti mohli byť súčasťou karnevalu, aj keď sa na neho veľmi tešili. Preto sme im spolu s deťmi poslali pekný pozdrav v podobe fotky a v škôlke na nich čakajú karnevalové darčeky zabalené v čarovných taštičkách.

Kliknutím na obrázok s maskou sa otvorí fotogaléria.
Mikuláš 2021
„Mikulášku dobrý strýčku modlím sa ti modlitbičku, zlož tu svoju veľkú tašku.... touto pesničkou privítali deti Mikuláša dňa 6. 12. 2021 v našej MŠ. Samotné očakávanie Mikuláša bolo plné radosti a napätia z toho, či Mikuláš príde aj do našej MŠ. Nakoniec sa deti dočkali jeho príchodu. Mikuláš im s pomocou anjelikov rozdal balíčky a vyjadril radosť nad tým, že sa deti každý deň snažia robiť dobré skutky doma aj v škôlke. Ďakujeme Mikulášovi za jeho návštevu a štedré srdce.

Kliknutím na Mikuláša s anjelom a čertom sa otvorí fotogaléria.
Prednáška o zdravých zúbkoch
Flouridkovia naši malí, v pastičke sa zabývali.
Keď si zúbky vyčistíme, flouridkov tým potešíme.
Ťažkú prácu oni majú, o zúbky sa nám starajú.

22. novembra sa v našej MŠ uskutočnila prednáška pod názvom „Staráme sa o zdravé zúbky“, ktorú viedla Mgr. Paťka Raslavská. S deťmi diskutovala o poznatkoch, ktoré deti získali z prebratej témy týždňa o zdravom chrupe a oboznámila ich so správnou technikou čistenia zubov. V názornej ukážke mohli deti vidieť, ako sa pomocou pomôcky flosspic čistí medzizubný priestor. Po ukážke si deti vyskúšali techniku čistenia medzizubného priestoru. V pripravenej prezentácii O FLOURIDKOCH Paťka informovala deti o pomocníkovi - fluóre, ktorý sa nachádza v zubných pastách a zvyšuje odolnosť voči zubnému kazu. Na zopakovanie sa deti spolu s Paťkou naučili peknú básničku o flouridkoch.  Deťom sa prednáška veľmi páčila a už teraz sa tešia na Paťku a jej poučnú prednášku aj na budúci rok.

Kliknutím na zúbok sa otvorí fotogaléria.
Návrat na obsah